Vzal jsem své pravnučky, abych viděl nejnovější animovaný dětský film. Bylo to o životě se psy a kočkami. Vzali jsme speciální brýle a usadili se na svá místa.

Dívky, které toužily zkontrolovat brýle, si je rychle nasadily, přestože film ještě nezačal. Byly spíše zklamané, že věci vypadají stejně nebo dokonce horší než bez brýlí. Vysvětlil jsem, že až bude čas, brýle dají vyniknout určitým věcem. Ptaly se, jak budou vědět, kdy je čas, a já jsem řekl, že to budou vědět, protože na ně prostě něco vyskočí. Spokojené, že jim nic nebude chybět, se posadily a čekaly, až začne film.

Jakmile film začal, netrvalo dlouho, než na nás postavy na obrazovce vyskočily. Dívky byly fascinovány. Pobavilo mě, když jsem viděl, jak se dotýkají všeho, co na ně vystoupilo. Celou cestu domů znovu prožívaly okamžiky filmu, kdy na ně vyskočilo. Užívaly si celkový film, ale 3D postavy byly tím, o čem chtěly mluvit podrobněji. Tyto konkrétní efekty s nimi zůstaly dlouho po skončení filmu. Vidět film přes tyto brýle na ně udělalo velký dojem.

Později v noci, když jsem se modlil Examen, ​​mě to zasáhlo. Examen je jako modlitba s 3-D brýlemi! Když si prohlížím svůj den, všímám si mnoha událostí a emocí, které se mísí dohromady a tvoří pozadí mého dne. Ale nechci se ponořit do drobných detailů. Za prvé sv. Ignác říká, že tato modlitba by měla trvat jen 15 minut. Žádám tedy Boha, aby dal podrobnosti do pozadí a ukázal mi, čeho si opravdu musím všimnout. Je to, jako bych si nasadil 3-D brýle a čekal, až na mě Bůh nechá vystupovat určité věci: důležité věci, maličkosti, a také všechno, čeho si Bůh přeje, abych si ho zvlášť všiml a modlil se s ním. Té noci jsem děkoval za to, že Bůh byl s námi ve filmech.

A teď pokaždé, když se modlím Examen, připomíná mi, jak mě Bůh naučil modlit se ve 3D. Je to všechno o pohledu na den a o tom, aby nám Bůh ukázal zvláštní okamžiky. Takže si nasaďte ty brýle a modlete se Examen.

AutorHledání radosti